ANASAYFA


     DERZ DOLGU

   
Üretici : NEWKİM
Ürün Özellikleri
Süper kalite hidrolik bağlayıcılı özel dolgu ve inorganik pigmentlerin bileşiminden oluşmuş beyaz renkli üstün özellikli bir derz dolgu malzemesidir.
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

Derz Dolgu

Süper kalite hidrolik bağlayıcılı özel dolgu ve inorganik pigmentlerin bileşiminden oluşmuş beyaz renkli (istek üzerine renkli) üstün özellikli bir derz dolgu malzemesidir.TS EN 13888/Mart 2010 standardı CG1 sınıfına uygundur.

KULLANIM ALANLARI: İç mekanlarda Seramik, fayans ve benzeri kaplama malzemelerinin 1-6 mm’ye kadar olan derzlerinin doldurulmasında kullanılır.

AVANTAJLARI: Renk solması, tozuma ve çatlama yapmaz, Pürüzsüz yüzey sağlar, Seramik kenarlarına iyi yapışır, Zengin renk seçeneği sunar, dekoratiftir.

YÜZEYİN HAZIRLANMASI:  Seramiklerin uygulama sırasında oynamamaları için iyice yapışmış olmalarına, dolaysıyla yapıştırıcının tam olarak kurumasına dikkat edilmelidir. Döşeme işlemi tamamlanmamış yüzeylerde derz boşlukları içerisinde kalan her türlü toz, kir, talaş, inşaat ve çimento artıkları ince bir çubuk veya fırç ile iyice temizlenmelidir. Temizlenen boşluklar ıslak bir sünger yardımıyla nemlendirilmelidir.

HARCIN HAZIRLANMASI: 20 kg. NEWK‹M DERZ DOLGU Malzemesi (1-6mm) yaklaşık 5,5-6,5 lt. temiz su içine katılarak tercihen düşük devirli bir mikser veya mala ile topak kalmayacak şekilde kullanılır. Hazırlanan koyu kıvamındaki derz dolgu olgunlaşması için yaklaşık 5 -10 dk. dinlendirilir ve tekrar karıştırılarak kullanılır. Kaptaki karışım yaklaşık 1 saat içinde tüketilmelidir.

TÜKETİM: Derz dolgu safriyat tablosuna bakınız.

UYGULAMA BİLGİLERİ: Derz dolgu, sert kauçuk uçlu çekpas veya sert kauçuk tabanlı derz yayma malası ile derzlere doldurulmalıdır. Boşlukların iyice doldurulması için önce paralel sonra çarpaz çekilmelidir. Harcın yüzey üzerindeki fazlalığı nemlendirilmiş  yumuşak uçlu spatula ile sıyrılıp, ortam sıcaklığına göre 15-30 dk. bekledikten sonra nemli bir sünger ile silinerek, yüzeyde kalabilecek ince derz tabakası iyice temizlenmelidir. Duvarlarda 24 saat sonra kurur, zeminlerin üzerinde 48 saat sonra yürünebilir, 7 gün sonra yaya trafiğine açılabilir.

UYARILAR:  Hazırlanan harç içerisine hiçbir yabancı malzeme (kireç, çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir. Kullanım süresi geçirilmiş harç; su veya kuru harç ile karıştırılıp tekrar kullanılmamalıdır. Uygulamanın +5°C, +35°C arası sıcaklıkta yapılması önerilir. Belirtilen uygulama yüzeyi ve kullanma talimatı dışına çıkmayınız. Direk solumayınız. Diğer tüm uygulama koşulları ile ilgili ve teknik sorularınız için bize danışınız.

AMBALAJ: 20 Kg'lık kraft ambalajlarda.

RAF ÖMRÜ: Rutubetsiz ortamlarda ve açılmamış ambalajında 10 kat istif ile palet üzerine 12 ay boyunca saklanabilir.

SAĞLIK VE EMNİYET: Kuru ve don tehlikesi olmayan ortamda açılmadan orjinal ambalajında en fazla 8 sıra üst üste koymak şartıyla üretim tarihinden itibaren 1 yıl, torba açıldıktan sonra 1 hafta içinde tüketilmesi tavsiye edilir. Kullanılmadığı taktirde ambalajın ağzı sıkıca kapatılmalıdır.

 
 
SİPARİŞ FORMU
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Mesaj
 
 
 
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ
AlışSatış
Dolar7.29787.3270
Euro8.79978.8350
HAVA DURUMU

ZİYARETCİ İSTASTİĞİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret107095