ANASAYFA


     Fayans Seramik Yapıştırma Harcı

   
Üretici : NEWKİM
Ürün Özellikleri
Çimento esaslı, tek bileşenli, fayans seramik yapıştırmak için kullanılan TS EN 12004 C1 standartlarına uygun olarak üretilen toz bir harçtır.
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

Fayans Seramik Yapıştırma Harcı

TANIM: Çimento esaslı, tek bileşenli, fayans seramik yapıştırmak için kullanılan TS EN 12004 C1 standartlarına uygun olarak üretilen toz bir harçtır.

KULLANIM ALANLARI: İç mekanlarda Yatay ve düşey yüzeylerde Su emme oranı %3’ün üzerindeki küçük ve orta ebatlı yer ve duvar seramiği yapıştırılmasında kullanılır. Maksimum 33x33 cm ebatlı kaplama malzemelerinde kullanılır.

AVANTAJLARI: Kolay uygulanır. Ekonomiktir Düşey uygulamalarda sarkma yapmaz.

YÜZEYİN HAZIRLANMASI:  Uygulama yüzeyinin kürünü almış olmasına dikkat edilmelidir. Uygulama yüzeyi toz, boya, silikon, kür malzemesi, deterjan vs. gibi yapışmayı önleyici maddelerden temizlenmelidir. Uygulama yüzeyi ıslatılmalı ve nemli kalması sağlanmalıdır. Yüzey çok su emici ise yüzeye astar çekildikten sonra uygulama yapılmamalıdır.

HARCIN HAZIRLANMASI: 25 kg. NEWK‹M fayans ve seramik yapıştırma harcı yaklaşık 6-7.5 lt. temiz su içine katılarak tercihen düşük devirli bir mikser veya mala ile topak kalmayacak şekilde karıştırılır. Hazırlanan harç 5-10 dk. olgunlaşması için dinlendirilir ve tekrar karıştırılarak kullanılır. Kaptaki karışım 2-2.5 saat içerisinde tüketilmelidir.

TÜKETİM: 3.5 - 4 kg/m2

UYGULAMA BİLGİLERİ: Öncelikle yapıştırma harcı kuvvetlice uygulama yüzeyinin üzerine bastırılarak bir kontak tabakası oluşturulur ve daha sonra karo ebadına uygun seçilmiş bir dişli mala ile ürün taraklanır. Yapıştırma harcının seramiğin arka tarafının en az %80’ine temas etmesi  sağlanmalıdır. ‹yi bir yapışma sağlamak için lastik bir çekiç yardımı ile kuvvet uygulayarak yapıştırınız.

UYARILAR: Hazırlanan harç içerisine hiçbir yabancı malzeme (kireç, çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir. Kullanım süresi geçirilmiş harç; su veya kuru harç ile karıştırılıp tekrar kullanılmamalıdır. Uygulamanın +5°C, +35°C arası sıcaklıkta yapılması önerilir. Belirtilen uygulama yüzeyi ve kullanma talimatı dışına çıkmayınız. Direk solumayınız. Diğer tüm uygulama koşulları ile ilgili ve teknik sorularınız için bize danışınız.

AMBALAJ: 25 Kg.’lık kraft ambalajlarda, 5 kg ve 1 kg’lık PE torba içinde.

RAF ÖMRÜ: Kuru ve don tehlikesi olmayan ortamda açılmadan orjinal ambalajında en fazla 8 sıra üst üste koymak şartıyla üretim tarihinden itibaren 1 yıl, torba açıldıktan sonra 1 hafta içinde tüketilmesi tavsiye edilir. Kullanılmadığı taktirde ambalajın ağzı sıkıca kapatılmalıdır.

SAĞLIK VE EMNİYET: Tüm kimyasal ürünlerde olduğu gibi kullanma ve depolama sırasında , deri, göz ve ağızla temas ettirilmemelidir. Kaza ile yutulduğunda doktorunuza başvurunuz.

 
 
SİPARİŞ FORMU
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Mesaj
 
 
 
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ
AlışSatış
Dolar7.29787.3270
Euro8.79978.8350
HAVA DURUMU

ZİYARETCİ İSTASTİĞİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret107097