ANASAYFA


     Silikonlu İpek İç Cephe Boyası

   
Fiyat : 271 TL (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
Su bazlı, Akrilik kopolimer esaslı, silikon katkılı, ipeksi mat dokusunda dekoratif son kat iç cephe boyasıdır.
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

ÖZELLİKLER:

Fawori Silikonlu İpek, su kaldırır yapıda ve yüksek örtücülüğünün yanı sıra silinebilme özelliğine sahip bir boyadır. Uygulandığı yüzey ile bütünleşir. Yüksek teneffüs kabiliyetine sahiptir. Yapı malzeme standartlarına uygun uygulama yapıldığında çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz. Su bazlı olması nedeni ile rahatsız edici bir kokusu yoktur, çevre dostudur. 

UYGULANACAK YÜZEYLER:

Fawori Silikonlu İpek, beton, brüt beton, sıva, MDF, betopan, tuğla, eski boyalı, cam tekstili, boyanabilir duvar kağıtları üzerine uygun astarları ile kullanılır. Saten alçı, macun çekilmiş, alt yapısı tamamlanmış yüzeylerde yüksek dekoratif performansını gösterir.

UYGULAMA:

Fawori Silikonlu İpek uygulanacak yüzeyler, düzgün, sağlam, kuru, temiz ve boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü kalıp yağı, kir, toz, gevşek tabakalardan temizlendikten sonra gerekli yüzey düzeltmeleri sonrasında uygun astar ve boya ile işlem tamamlanmalıdır. Uygulama esnasında ortam ve yüzey sıcaklığının +5oC ile + 30oC arasında olmasına dikkat edilmelidir. Fırça, rulo ve püskürtme ile uygulanabilir. İlk defa uygulanacak mineral esaslı, emiciliği çok az, tozuma yapmayan, ham sıvalı iç yüzeylerde Fawori iç Cephe Dönüşüm Astarı kullanılmalıdır. Bu tip yüzeylerde şeffaf karakterli astarlar kullanıldığında yüzey tarafından emilemeyeceğinden, astar yüzeyde camsı bir tabaka oluşturur. Bu nedenle son kat boya yüzeye tutunamayarak yeterli kalınlığa ulaşamayacağından örtücülük problemi yaşanabilir.
-Saten alçı gibi tozuma karakterli ve emiciliği yüksek yüzeylerde Fawori Şeffaf Astarı tek kat olarak tarama ve perdahlama yapmadan kullanılmalıdır. Bu tip yüzeylerde pigmentli astar kullanılırsa boyada aderans problemi yaşanabilir.
-Solvent esaslı bir yüzey üzerine su bazlı boya kullanılacaksa yüzey zımparalandıktan sonra Fawori İç Cephe Dönüşüm Astarı kullanılmalıdır. Kireç ve gevşek tabakalar üzerine direkt boya uygulaması yapılmamalıdır.

İNCELTME

Temiz su ile %15-20 inceltilerek iki kat uygulama tavsiye edilir.

KURUMA SÜRESİ (20oC, HR:%65)

İlk kuruma: 15 - 30 dak. İkinci kat uygulama: 2 - 4 saat Son kuruma: 24 saat

SARFİYAT:

Yüzey düzgünlüğüne ve emiciliğine bağlı olarak tek katta 50 - 70 ml/m2'dir. 1 litre ile tek katta 14 - 20 m2 yer boyanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

DEPOLAMA:

Açılmamış ambalajında serin yerde, dondan ve direkt güneş ışığından korunarak 2 yıl saklanabilir

AMBALAJ: 15 L, 7.5 L, 2.5 L

 
 
SİPARİŞ FORMU
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Mesaj
 
 
 
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ
AlışSatış
Dolar7.37467.4041
Euro8.97159.0074
HAVA DURUMU

ZİYARETCİ İSTASTİĞİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret106147