ANASAYFA


     TEKNO DEKORATİF

   
Ürün Özellikleri
Dış cephelerde çimento esaslı, polimer katkılı su itici özelliğine sahip , son kat dekoratif kaplama malzemesidir.
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

Kullanım Alanları:

Dayanıklılık ve dekoratif görünümün amaçlandığı iç ve dış yüzeylerde, dış cephe ısı yalıtım sistemlerinin üstünde dekoratif kaplama olarak kullanılır.

Genel Özellikleri:

Teknodeko, her türlü iklim koşullarına karşı yüksek dayanım gösterir.Uzun ömürlüdür.Yanmaz ve kabarma yapmaz.Uygulama sonrası homojen bir dekoratif görüntü oluşturur.Dokusu sayesinde sıva yüzeydeki çelik mala izlerini kapatır.Buhar geçirgenliğine sahiptir.Isı yalıtım sistemleri için ideal bir dış cephe kaplamasıdır.Üzeri boyanabilir.

Malzemenin Hazırlanması:

25 kg malzeme 6 - 6,5 lt suyla, temiz bir kap içerisinde yavaş devirli bir karıştırıcı ile karıştırılır.Karıştırma işlemine karışım homojen hale gelinceye kadar devam edilir.Hazırlanan karışım 5 dakika bekletilip tekrar karıştırılır.

Yüzeyin Hazırlanması:

Sıva yüzeyi temiz, kuru ve sağlam olmalıdır.Hasar görmüş yüzeyler TEKNOREP tamir harcı ile onarılmalıdır.Kaplama yapılacak yüzey tozuma yapan bir yüzey ise TEKNOLATEX 1/3 oranında sulandırılıp fırça ve/veya rulo ile tozuyan yüzeye sürülerek astarlanır.

Uygulama Yöntemi:

Hazırlanan homojen karışım çelik mala ile düzgün bir şekilde yüzeye uygulanır.Teknodeko yüzeye homojen bir şekilde uygulandıktan 5 dakika sonra düz plastik mala ile dairesel hareketlerle desen verilmelidir.Desen verilirken plastik mala yüzeyi sık sık temizlenmelidir.Direkt güneş ışığı altında, sert rüzgarda, sis, yüksek bağıl nem oranında veya yoğun yağışlarda uygulanmamalıdır.Yapılan uygulama tam kuruma süresini tamamlayıncaya kadar çeşitli sebeplere bağlı ısınmaya ve yoğun güneş ışığına karşı korunmaya alınmalıdır.Teknodeko istenirse üzeri dış cephe boyası ile boyanabilir.Üzerinin boyanması için uygulamadan sonra normal şartlar altında 7 gün beklenmesi önerilir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

RENK

Beyaz

SU/MALZ. KARIŞIM ORANI

6 - 6,5 lt./25 kg

UYGULAMA SICAKLIĞI

+5 °C - +35 °C.

SARFİYAT

2.5-3.0 kg/m2

YAPIŞMA MUKAVEMETİ

10 kg / cm2

BASINÇ MUKAVEMETİ

180 kg/cm2

UYGULAMA KALINLIĞI

(ort) 2 mm.

ÇALIŞMA SÜRESİ

30 dakika

AMBALAJ

25 kg. lık Kraft torba

RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajı içinde 6 aydır.Kuru yerde saklayınız.

Cilde doğrudan temastan kaçınılmalıdır.Dış ortamlarda yapılacak uygulamalarda 12 saat süreyle yağış, rüzgar, aşırı soğuk ve sıcaktan korunmalıdır.

 
 
SİPARİŞ FORMU
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Mesaj
 
 
 
SAAT
TAKVİM
DÖVİZ
AlışSatış
Dolar7.37467.4041
Euro8.97159.0074
HAVA DURUMU

ZİYARETCİ İSTASTİĞİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret106147